مراقب کلاهبرداری سایبری تبلیغات و درج آگهی باشید

مراقب کلاهبرداری سایبری تبلیغات و درج آگهی باشید

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد از مردم خواست فریب تبلیغات‌های دروغین و آگهی‌های کذب و غیر واقعی در فضای مجازی را نخورند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد، رئیس پلیس فتای استان گفت: افراد سودجو با درج آگهی‌های کذب و غیر واقعی در سایت‌های نیازمندی و تبلیغاتی، اطلاعات کارت بانکی کاربران را سرقت می کنند لذا کاربران فضای مجازی فریب تبلیغات‌های دروغین را نخورند.
عمران زاده با بیان اینکه استقبال شرکتها، تولیدکنندگان و کاربران از سایت‌های نیازمندی و درج آگهی بسیار زیاد شده است افزود: برخی افراد سودجو و مجرمان سایبری از این بستر سوءاستفاده کرده و اقدام به کلاهبرداری اینترنتی و سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی می‌ کنند.
وی ادامه داد: این افراد با هدف ایجاد انگیزه در خریداران، اجناس خود را با قیمت‌های پایین‌تر از عرف بازار ارائه و با جلب اعتماد مشتریان اقدام به کلاهبرداری از آنان می‌ کنند.
رئیس پلیس فتای استان از کاربران فضای مجازی خواست برای خریدهای اینترنتی خود از سایت‌های تبلیغاتی، پس از انتخاب کالا در سایت‌های درج آگهی از کیفیت کالا و هویت فروشنده مطلع شوند و هیچ گونه مبلغی به عنوان پیش پرداخت نیز واریز نکنند.
منبع : صداوسیما